Az egyetemi múzeumokban megvalósul az oktatás és kutatás szinergiája. A Természetrajzi Múzeum idén 250 éves, kincseinek java az ELTE lágymányosi Déli épületében, két kiállítótérben látható. Az Ásvány- és Kőzettárban több tematikus kiállítás van, kiemelkedő a 600 ásványfajt bemutató rendszertani gyűjtemény. A Biológiai és Őslénytani Kiállítás fő célja az állatvilág törzsfejlődésének bemutatása, ami mai állatok preparátumainak és – lehetőség szerint – fosszilis maradványainak egymás melletti elhelyezésével valósul meg.
A biztonságosan látogatható, művelésből kivont külszíni bányák vonzó színterei a földtudományi ismeretterjesztésnek. Ilyen az ELTE Tatai Geológus Kertje is, ahol különleges kőzetek és látványos geológiai jelenségek, 90 millió év története látható. A helyi geológiai értékekhez Magyarország hegyalkotó kőzeteinek gyűjteménye társul.
Program a Múzeumok Majálisán:
Az ELTE múzeumok programjának fókuszában idén is a kézbe vehető, megtapasztalható természet áll. Nagyítóval, mágnessel, UV lámpával segítjük felfedni a természet titkait. A 2025-ös év földtani fajai (opál, radiolária, lítium) kerülnek fókuszba. Ismeretterjesztő totó, kirakók, színezők, játékos feladatok is várják az érdeklődőket, kicsiket és nagyokat egyaránt
|