Szécsi Margit: Új heraldika
Nagy László 100
| 1967
| Magvető Kiadó, Budapest
| C 2.676
Nagy László 1952 augusztusában feleségül vette Szécsi (családi nevén Szélig) Margitot. „Rózsás blúzban és ingben esküdtünk. A menyegző egy tányér fekete meggy volt és vörös bor.” Házasságukból egy fiú született, Nagy András, aki tipográfusa, tervezője volt a költő házaspár több könyvének is, de apja asztalos, barkácsoló tevékenységéből is kivette a részét, s a harmadik kerületi lakás bútorait is együtt készítették el, az ajtókra, bútorokra közösen festettek képeket.
Szécsi Margit első verseskötetét 1955-ben publikálta, később megjelent munkái közül többet – A trombitákat összesöprik, A nagy virágvágó gép – Nagy László rajzai díszítik.
Az 1967-es keltezésű Új heraldika Szécsi Margit összegyűjtött verseit tartalmazza, Nagy László eredeti rézkarcaival illusztrálta a kötetet, Szécsi Margit portréját is megrajzolva. Szécsi Margit ars poeticája kötet bevezetőjében olvasható: „Számomra a költészet a legfőbb valóság – e teremtő világmagyarázás művelésébe emberek rokkantak bele, haltak meg. És a költészet mégis maga kell legyen a játék, a formák gazdagsága, a kifejezések földöntúli töménysége – [… a költő] erre minden versnél az életét teszi fel.”